Poniedziałek
10:00 – 17:00
Wtorek
10:00 – 17:00
Środa
10:00 – 17:00
Czwartek
10:00 – 17:00
Piątek
10:00 – 17:00
Sobota
Nieczynne
Niedziela
Nieczynne
Paradontoza zwana inaczej zapaleniem przyzębia jest chorobą genetyczną, którą możemy dziedziczyć. Czynnikami, które w znaczny sposób przyczyniają się do pojawienia się paradontozy są również nieodpowiednia higiena jamy ustanej i osłabienie organizmu. Osoby u których w rodzinie pojawiła się paradontoza powinny regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny, aby stale kontrolować stan swojego uzębienia. Wykrycie paradontozy w odpowiednim czasie daje dużo większe możliwości w zakresie leczenia, a także pozwala na znacznie wyhamowanie rozwoju choroby.
Paradontoza znacznie częściej dotyka osoby młode, a także kobiety będące w ciąży. Powodem jej wystąpienia może być również nieodpowiednie funkcjonowanie układu immunologicznego. Rozwojowi paradontozy sprzyja również nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Jednak w wielu przypadkach paradontoza wynika z oddziaływanie jednocześnie kilku czynników.
Zdaniem ekspertów choroba ta jest konsekwencją nadmiernego rozwoju płytki nazębnej, która z biegiem czasu pokrywa coraz większą powierzchnię zęba aż wreszcie dociera pod dziąsło. Niestety powoduje to rozwój stanów zapalnych, które są idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii. Niestety skutkuje to zmniejszeniem stabilności osadzenia zęba, a następnie całkowitą jego utratę. Najważniejsze w pojawieniu się paradontozy jest wdrożenie jak najszybciej leczenia stomatologicznego, ponieważ w przeciwnym razie pojawiają się inne niepokojące objawy takie jak: nieświeży zapach z ust, osłabienie zębów, a także ich wypadanie.