Poniedziałek
10:00 – 17:00
Wtorek
10:00 – 17:00
Środa
10:00 – 17:00
Czwartek
10:00 – 17:00
Piątek
10:00 – 17:00
Sobota
Nieczynne
Niedziela
Nieczynne
Leczenie kanałowe nazywane inaczej endodontycznym wykorzystuje się w sytuacjach, kiedy miazga zęba została w sposób nieodwracalny uszkodzona. Z chorego zęba usuwa się uszkodzone tkanki, a następnie zabezpiecza przestrzeń odpowiednim do tego materiałem. Dzięki ogromnemu rozwojowi technologicznemu leczenie kanałowe w wielu przypadkach potrafi być bezbolesne, a jego skuteczność osiąga nawet 95 %.
Najczęstszą przesłanką do leczenia kanałowego jest ból zęba, który potrafi być niezwykle dotkliwy. Ból może utrzymywać się nawet do kilku dni, a jedynym rozwiązaniem jest udanie się do dentysty i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Nie jest to jednak jedyna przesłanka do kanałowego leczenia, ponieważ stosuje się je również w przypadku zębów martwych, które nie dają żadnych dolegliwości bólowych. Kanałowe leczenie stosuje się również w przypadku występowania rozległej próchnicy, co powoduje nieodwracalny stan zapalny miazgi zęba, a także w przypadku urazów zęba, zmian okołowierzchołkowych, czy nieprawidłowo wykonanego kanałowego leczenia.
Przed rozpoczęciem leczenia kanałowego lekarz powinien w odpowiedni sposób zdiagnozować pacjenta. Oprócz wywiadu i badania standardowego należy zastosować również diagnostykę radiologiczną. Zdjęcia rentgenowskie pozwalają lekarzowi dotarcie w głąb zęba, a co za tym idzie dokładniejsze określenie skali problemu i możliwość wdrożenia odpowiedniego leczenia.